Follo’s MG-entusiaster returnerte i november tilbake til de gamle klubblokalene i Granheimtunet i Ski.

Kaffe og vafler smakte godt i sultne høst-mager.

I underkant av 40 fremmøtte deltok i en svært vidtspennende quiz, laget av Tore Petter Stensrud. Her måtte vi svare på alt fra MG’s grunnlegger til navnet på Ronja Røverdatters’ far (og nei, han heter ikke Røver…). Visste du hvilket landslag George Best spilte på? Eller hva Lanterna Magic er et tidlig begrep for? (Wales og lysbildefremviser er rett svar)

En stor twistpose ble delt ut til vinnerlaget som scorte 34 av 40 mulige poeng. Imponerende! De to etterfølgende lagene fikk en mindre twistpose hver.

Leder Tore informerte om de kommende arrangementene, og kvelden ble avsluttet med utlodning. Igjen stor kjøpeglede, som gir klingende mynt i klubbkassen.

Kun én MG stilte, til gjengjeld veldig åpen. Litt kjølig var det å kjøre hjem da temperaturmåleren viste null grader, men er det møte i MG-klubben – så er det møte i MG-klubben.

1

IMG 7235