Artig lysvirkning

  • Tore Lie
  • Emneforfatter
  • Besøkende
  • Besøkende
10 år 9 måneder dager siden #3547 av Tore Lie
Artig lysvirkning opprettet av Tore Lie
Kjørte en liten tur i mørket med MGBen i går, og hadde bruk for fjernlyset. Så da slår jeg på lysbryteren (bilen er koblet med automatisk kjørelys) og bruker nær/fjernlysbryteren på gulvet.

Når jeg bruker fullt lys, forsvinner lyset på speedometeret. :ohmy: Ikke på de andre instrumentene. Så går jeg over på nærlys, og speedometerlyset kommer på igjen. Hver gang det samme.

Artig virkning. Men hvorfor?

Vennligst Logg inn eller Registrer konto for å bli med i samtalen.

Mer
10 år 9 måneder dager siden #3548 av Truls Sundt
Besvart av Truls Sundt i emne Artig lysvirkning
Speedometeret mangler jordledning! Når fjenlysene ikke er i bruk jordes instrument lyset igennom varsellyset for fjernlys. Det skall være en egen jordledning som festes bak de runde mutterne som klemmer instrumentet til instrumentpanelet. Ledningen ligge vel der bak instrumentet.

Vennligst Logg inn eller Registrer konto for å bli med i samtalen.

  • Tore Lie
  • Emneforfatter
  • Besøkende
  • Besøkende
10 år 9 måneder dager siden #3549 av Tore Lie
Besvart av Tore Lie i emne Artig lysvirkning
OK. Så da er det bare å legge seg i førersetet med beina opp og hodet ned og sjekke. Kanskje jeg kom i skade for å koble fra ledningen da jeg monterte ny speedometerwire i vinter?

Vennligst Logg inn eller Registrer konto for å bli med i samtalen.

Moderator: AdminPSTruls Sundt
Tid til å lage siden: 0.268 sekunder
Forumløsning av: Kunena