Skrevet av Sigurd Sandtveit . Publisert i Vestfold
Vestfold senter pleier å ha tur til Sverige eller Danmark i slutten av august og i år valgte vi 5 dager på Dronninglund Slot. 13 biler og 26 deltakere. Slottet ligger nordøst for Aalborg og sentralt i forholdt til Hirtshals og Frederikshavn (ca. 1 times kjøring). Og syd for for Aalborg ligger Classic Center som vi besøkte på turen. Dagstur til Skagen, Blokkhus og Rold Skov i Himmerland. Color Line Superspeed Larvik - Hirtshals er perfekt for turer til Danmark. I slutten av juni arrangerte Buskerud senter tur til Danmark og Tylstrup Kro (ligger ca. 15 min. fra Dronninglund Slot). Artikkel fra begge disse turene kommer i desemberutgaven av MG Magasinet! Bildet viser deltakerne foran Dronninglund Slot.
Skrevet av Sigurd Sandtveit . Publisert i Vestfold
Etter dager med regn, lyn og torden - også her på "solkysten" - skinner solen igjen og i dag hadde vi 25 grader. Mange åpne biler å se i Sandefjord. Bilde er tatt på en tidligere tur: Det var 32 grader da vi kjørte til Evje i Setesdalen. Det var hett under MG-capsen! Ned mot Seljord bommgira jeg 3 ganger og codriver Anne foreslo en avrivende dukkert i Seljordsvannet. Vi kjørte forbi telt og biler og helt ned til badeplassen. Med en MG kan du stort sett kjøre og parkere der du vil. Folk elsker disse klassiske engelske sportsbilene!
Skrevet av Sigurd Sandtveit . Publisert i Vestfold
Engelske sportsbiler skinte i Stokke-sola
Søndag 21. juni arrangerte Norsk MG Klubb Vestfold senter for første gang treff for engelske sportbiler. Bilklubbene og merkeklubbene var invitert og det strømmet på med biler av bl.a. merkene MG, Triumph, Austin Healey, Jaguar og Morgan.
Skrevet av Sigurd Sandtveit . Publisert i Vestfold
Søndag 21. juni fra kl. 12 til 16 kan publikum se flotte sportsbiler utstilt på Stokke Bygdetun, Bokemoa. Biltreffet arrangeres av Norsk MG Klubb Vestfold senter. Det er gratis inngang og kiosken og muesumsbygningene er åpne. Alle med engelsk sportsbil kan delta uansett merke eller årsmodell. De som har sportsbil, men ikke engelsk, kan også delta. Innkjøring for utstillingsbiler er fra kl. 11 til 12.
Skrevet av Sigurd Sandtveit . Publisert i Vestfold
Ny onsdagstur med sol og meget bra deltakelse: 19 biler. Vi kjørte ytre vei Stokke - Sandefjord - Ula hvor det ble "Suppe & Kunst" og tur opp til Ulabrandmonomentet.
Skrevet av Sigurd Sandtveit . Publisert i Vestfold
På medlemsmøte presenterte vi en innholdsrik Terminliste for 2015 med 16 senterturer og 17 i regi av andre bilklubber. I tillegg er det 8 innemøter på listen. Atle og Linda Ingebrigtsen stilte med nyinnkjøpt MG F som Hans Petter Øverby hadde solgt dem noen dager før.
Skrevet av Sigurd Sandtveit . Publisert i Vestfold
Kjøresesongen har startet i Vestfold og første onsdagstur gikk til Glasshytta i Vivestad hvor vi hadde avtalt demonstrasjon av glassblåsing. Vi starter i år våre turer fra Stokke Bygdetun og 17 biler kjørte småveier fra Stokke til Vivestad hvor vi hadde en oppelvelsesrik kveld.
Skrevet av Sigurd Sandtveit . Publisert i Vestfold
På medlemsmøte 4. mars hadde vi invitert Thorunn Hagberg som holdt foredrag om "Visit Vestfold". Hva kan vi oppleve i eget fylke på kvelds- og dagsturer? Her overrekkes foredragsholderen senterets speialtappede MG-vin.